דף בית
 
 
אודות
 
 
צור קשר
 
 
מאמרים
 
 
מומחים
 
 
אינדקס עסקים
 
 
פרסום באתר
 
 
מוצרים
 
 
פורומים
 
 
חדשות בענף
 
 

 

ליקוט הזמנות ובקרת משקל על גבי מלקטות ומלגזות

שילוב של מערכות שקילה ניידות עבור עגלות משטחים ומלגזות
במערכות ניהול מחסנים מונע שגיאות ליקוט.

מערכות שקילה ניידות הופכות כיום לחשובות ביותר במרכזים לוגיסטיים ויש להן תפקיד מוביל ביעילות הכוללת של המחסן והמפעל המודרניים.

יותר ויותר חברות מחפשות דרך פשוטה ורווחית לבדיקת פריטי סחורה וכמויות ליקוט שסופקו. הפתרון טמון בבדיקת המשקל בזמן שמתבצע תהליך הליקוט.

מערכות שקילה ניידות מבית RAVAS  הולנד, שמשולבות בעגלות משטחים ובמלגזות, מעניקות לחברות את היכולת להרים, לשקול ולהוביל את פריטי הסחורה, והכל בפעולה אחת. מערכת שקילה ניידת טובה יכולה לשפר את שביעות הרצון של הלקוחות, על ידי הקטנה משמעותית של שגיאות הליקוט, מבלי לגרום להאטה של התהליך הכולל.

מעתה בעזרת שילוב של מערכות ניהול מחסנים (WMS), מערכות השקילה הניידות הופכות לחלק בלתי נפרד מתהליך הניהול הלוגיסטי, ויכולות לחסוך לחברות אלפי שקלים על בסיס יומי.

אפשר לתאר תהליך רגיל בפעולת ליקוט בדרך הבאה: המלקט מקבל הזמנות על מסוף נייד ממערכת ניהול המחסן, דרך רשת אלחוטית מקומית. ההזמנות מייצגות בדרך כלל הזמנה מלקוח. המלקט מקבל את רשימת ליקוט ההזמנה שלו, לדוגמה: ללקט 10 תיבות של מוצר A ממיקום XY.

המלקט ניגש למיקום המצוין, מלקט את המוצר על גבי משטח או כלי ניטול. באמצעות סורק ברקוד משולב, המלקט סורק את המוצר. לאחר הסריקה וקבלת המוצר במסוף הנייד, המלקט יכול לעבור לליקוט הבא ברשימה.

בשלב זה בדרך כלל מתרחשות השגיאות.

על ידי הוספה של מערכת שקילה ניידת על המלגזה, מערכת ניהול המחסן בודקת את משקל המוצר לאחר הליקוט של כל שורה בהזמנה. פעולה זו תבצע אימות של המשקל הממשי על המלגזה ותבחן אם הוא תואם למשקל הנכון המצוין במסד נתוני המוצרים. כאשר נתוני המשקל והמיקום, וכן המידע מהסריקה, יימצאו נכונים, שורת ההזמנה תאושר והמלקט יקבל במסופון את ההוראה הבאה.

שגיאות הליקוט מקבלות תיקון במקום.

בדיקת השקילה המקוונת לא גוזלת זמן נוסף, וקצב הליקוט של המפעיל לא נפגע.

פונקציות ספירה בבקר השקילה יכולות להגדיל את מהירות הטיפול, מפני שאין עוד צורך לספור את הפריטים באופן חזותי. מערכת ניהול המחסן יכולה גם לחשב איך לפזר את הפריטים על משטחים או כלי ניטול שונים.

הנתב האלחוטי שעל המלגזה מאפשר ליחידות רבות שפועלות באותו אזור לפעול בלי לאבד נתונים שמגיעים מבקר השקילה. בשיטות שקילה מסורתיות אין אפשרות לבצע שקילה של כל מטען ומטען שהמפעיל מלקט, מבלי שהפעולה תהיה כרוכה בהאטה משמעותית של התהליך. מעתה אפשר לבצע ליקוט, ספירה, סריקה ושקילה של כל פריט במהירות וביעילות.

המשמעויות של שילוב מערכת שקילה ניידת במערכת ניהול מחסנים, מבחינת המשתמשים בתעשייה רבות לאינספור, ורק הדמיון יכול להגביל אותן.

"תפירת" תהליך ליקוט – סביר שישתנה מספר פעמים בשנת ההטמעה – שיפור מתמיד בתהליך

והקטנת ה"פער החוקי" בין המשקל הלוגי למשקל הפיזי – כדי להגיע לרמת דיוק גבוהה יותר .

 יתרונותיה של השקילה ניידת מבית RAVAS הולנד:

דיוק הליקוט מושפע מן שיטת הליקוט ומן אמצעי הליקוט קרי מערכת השקילה. הדיוק נמדד במספרן של שורות האיסוף, שלוקטו כנדרש, ביחס למספרן הכולל של שורות האיסוף בהזמנות. לדיוק הליקוט באמצעות משקל יש השפעה מהותית על עלויות, ייעול ואיכות התהליך כגון: חסכון בזמן, מקום, כוח אדם, מניעת חוסר/אובדן/טיפול נוסף בהזמנה/טיפול בהחזרות ופיצוי על משלוחים שגויים וכו'. 

סדרי העדיפויות החשובים שמשפיעים על רכישה של מערכת שקילה ניידת הם בטיחות, אמינות, פשטות, עמידות, תחזוקה מועטה ודיוק.

מערכות השקילה המורכבות על מלגזות מדויקות עד לשגיאה מרבית של 0.1% מהמטען הנשקל. חלוקה תלת תחומית 100 גרם / 200 גרם / 500 גרם עד 2500 ק"ג.

  • מיכל זלוף, מנכ"לית ובעלים של חברת קיוסי-טק המתמחה במתן פתרונות טכנולוגים מתקדמים לשרשרת האספקה.

 

 


דף הבית | אודות | צור קשר | תקנון האתר